|
|
|
#16 |
|
Formerly MarkinOR
|
You can't go wrong with H&H Anniversay Kake from P&C, and you can order it from them by the ounce:
http://pipesandcigars.com/ruouhobl.html 1oz will cost you $4.00 (or about $.44 per bowl) 4oz will cost you $8.45 (or about $.23 per bowl) 8oz will cost you $14.91 (or about $.20 per bowl) This doesn't take in shipping costs (which are minimal), but will give you a ruff idea on the cost per bowl (@ 3 grams of tobacco per bowl). You can put together a sampler of pipe tobacco's from P&C, which may be an ideal way for you to go
__________________
"Don't worry, God will work out His plan for your life..." Psalm 138 8 |
|
|
|